
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Frequency | 2.4 GHz to 2.5 GHz |
| Interface | ADC, GPIO, I²C, I²S, JTAG, PCM, SDIO, SPI, UART |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 3 V |
| Data Rate | 150 Mbps |
| Current - Receiving | 80 mA |
| Current - Transmitting | 80 mA |
| Output Power | 20.5 dBm |
| Supply Voltage | 3 V to 3.6 V |
| Sensitivity (dBm) | -98 dBm |
| Standard | Bluetooth, WiFi |
| Modulation | CCK, DSSS, OFDM |
| Protocol | 802.11b/g/n, Bluetooth v4.2 +EDR |
Stock: 23781
Distributors
pcbx
Unit Price$3.83607
Ext.Price$3.83607
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $3.83607 | $3.83607 |
| 10 | $3.32910 | $33.29100 |
| 25 | $3.14785 | $78.69625 |
| 50 | $3.02312 | $151.15600 |
| 100 | $2.90334 | $290.33400 |
| 300 | $2.44124 | $732.37200 |
| 500 | $2.05269 | $1026.34500 |
